';
otolaryngolog-TOPMED

PORADNIA OTOLARYNGOLOGICZNA

Otolaryngolog zajmuje się diagnozowaniem, różnicowaniem i leczeniem chorób głowy, szyi, w szczególności zaburzeniami dotyczącymi nosa i zatok, gardła, krtani i uszu. Diagnozuje również przyczyny powiększonych węzłów chłonnych. Badanie laryngologiczne jest zupełnie bezbolesne. Rozpoczyna się zebraniem szczegółowego wywiadu dotyczącego dolegliwości. Następnie przy użyciu odpowiednich narzędzi oglądane są struktury laryngologiczne. Po badaniu lekarz stawia diagnozę oraz wdraża odpowiednie leczenie.

W naszej Poradni dostępna jest również Pracownia badania słuchu z pojedynczą kabiną audiometryczną.

FIBEROSKOPIA – dostępna w obu lokalizacjach

Fiberoskopia (nasofiberoskopia) jest to badanie w którym za pomocą fiberoskopu możliwe jest obejrzenie dróg oddechowych w trudno dostępnych miejscach. Umożliwia to naszym lekarzom dostęp i kontrolę trudno dostępnych w zwykłym badaniu laryngologicznym miejsc.

Używany do diagnostyki giętki nasofaryngoskop o rozdzielczości aż 18 000 pikseli, dzięki nowoczesnemu systemowi soczewek gwarantuje doskonałą widoczność i jasność badanych obszarów. Jest on też bardzo cienki – jego grubość wynosi tylko 2,8 mm, dzięki czemu świetnie spełnia swoje zadania zarówno przy badaniu fiberoskopowym dzieci jak i dorosłych. Zarówno lekarz jak i pacjent widzą, bardzo dobrej jakości, bezpośrednie wyniki badania fiberoskopowego nosogardła, wnętrza nosa, krtani, gardła czy błony bębenkowej na monitorze, a lekarz może dokładnie omówić ewentualne schorzenie i metodę leczenia. W rękach doświadczonych specjalistów, ten najwyższej klasy sprzęt, umożliwia prawidłową diagnozę, co w przypadku stwierdzenia zmian chorobowych pozwala na szybkie podjęcie właściwego leczenia.

Wykonywane jest ono w przypadku m.in. następujących dolegliwości:

 • ocena migdałka gardłowego (tzw. III migdał), zmiany rozrostowe w przestrzeni pozanosowej, 
 • upośledzenie drożności trąbek słuchowych
 • zaburzenia drożności nosa (polipy, nieżyt nosa)
 • zapalenie zatok przynosowych,
 • zaburzenia głosu (chrypka),
 • zaburzenia połykania – refluks żołądkowo-przełykowy, przyczyny zgagi
 • uczucie ciała obcego w krtani,
 • porażenie strun głosowych,
 • bóle w okolicy gardła dolnego,
 • bóle w okolicy krtani,
 • guzy szyi,
 • w badaniu nosogardła i krtani przy podejrzeniach nowotworu,
 • kontrola po leczeniu pacjentów z chorobą nowotworową,
 • w diagnostyce przyczyn powiększonych węzłów chłonnych.
fiberoskopia topmed sulechów

Nasofiberoskopia (fiberoskopia) u dzieci i u dorosłych – przygotowanie i przebieg

Do badania fiberoskopowego nie wymagane jest specjalne przygotowanie zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest ono bezbolesne i najczęściej nie wymaga znieczulenia. U dzieci lub osób wrażliwych istnieje możliwość znieczulenia błony śluzowej nosa i gardła środkiem znieczulającym w sprayu. Badanie fiberoskopem (nasofaryngoskopem) odbywa się w pozycji siedzącej, a głowa pacjenta oparta jest o zagłówek fotela laryngologicznego. Trwa ono kilka minut.

Fiberoskopia u dzieci i u dorosłych

Badania fiberoskopowe wykonujemy zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych.

Nasofiberoskopia (fiberoskopia) jest podstawowym badaniem stosowanym w laryngologii, audiologii i foniatrii. Jest badaniem krótkim, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym.

Zabiegi z użyciem fiberoskopu w naszej filii w Zbąszynku przeprowadza lek. med. Aleksandra Trzcińska.

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna

Centrum Medyczne TOPMED to nie tylko medycyna rodzinna ale również poradnie specjalistyczne.

Oferujemy fachową pomoc zaufanych i doświadczonych specjalistów różnych dziedzin, którzy w kompleksowy sposób troszczą się o stan zdrowia Pacjenta. Nasi lekarze w każdym przypadku dokładają wszelkich starań, aby zdiagnozować problem zdrowotny oraz wdrożyć właściwą metodę leczenia. W połączeniu z empatią, szacunkiem i zrozumieniem jakim darzą każdego Pacjenta proces leczenia pod ich okiem przebiega sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Lekarz specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem, studiuje historię choroby, wnikliwie analizuje pojawiające się dolegliwości – są to pierwsze kroki do poznania Pacjenta oraz postawienia odpowiedniej diagnozy, która ma służyć wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

FILIA ZBĄSZYNEK
ul. Długa 1:

– lek. med. Aleksandra Trzcińska, spec. otolaryngologii

– lek. med. Maciej Kamiński, spec. otolaryngologii

UMÓW WIZYTĘ
na NFZ, prywatnie lub w ramach sieci medycznej

Skip to content