';
dermatolog TOPMED

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

Dermatolog jest lekarzem, którego zadaniem jest diagnozowanie i leczenie różnych zmian skórnych. W czasie pierwszej wizyty najpierw dokładnie ogląda niepokojące zmiany skórne gołym okiem oraz przy użyciu dermatoskopu. Dermatoskopia wykorzystywana jest przede wszystkim do kontroli znamion barwnikowych. W przypadku podejrzeń, że za daną chorobę mogą odpowiadać bakterie, dermatolog zleca wymaz ze skóry, w przypadku grzybicy – badanie mikrobiologiczne. Może także skierować na badania krwi, w tym zlecić oznaczenie poziomu hormonów – na przykład gdy istnieje podejrzenie, że trądzik ma podłoże hormonalne. Jeśli zmiany skórne mają charakter alergiczny, dermatolog kieruje na testy alergiczne lub od razu do specjalisty alergologa.

Dermatolog zajmuje się także między innymi:

– trądzik i wszystkie jego odmiany (np. trądzik różowaty, trądzik hormonalny, trądzik kosmetyczny itd.),
– atopowe zapalenie skóry (AZS),
– łojotokowe zapalenie skóry,
– łuszczyca,
– bielactwo,
– wszawica,
– świerzb,
– egzema,
– łysienie,
– łupież,
– znamiona barwnikowe (pieprzyki),
– melanodermia (ostuda),
– fotodermatoza (uczulenie na słońce),
– rumień,
– opryszczka,
– liszaje,
– grzybice,
– kurzajki,
– odleżyny,
– rozstępy,
– nadmierna potliwość,
– nowotwory skóry

Dermatolog rozpoznaje także choroby przenoszone drogą płciową takie jak kiła, rzeżączka, świerzb, kłykciny kończyste, HIV.

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna

Centrum Medyczne TOPMED to nie tylko medycyna rodzinna ale również poradnie specjalistyczne.

Oferujemy fachową pomoc zaufanych i doświadczonych specjalistów różnych dziedzin, którzy w kompleksowy sposób troszczą się o stan zdrowia Pacjenta. Nasi lekarze w każdym przypadku dokładają wszelkich starań, aby zdiagnozować problem zdrowotny oraz wdrożyć właściwą metodę leczenia. W połączeniu z empatią, szacunkiem i zrozumieniem jakim darzą każdego Pacjenta proces leczenia pod ich okiem przebiega sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Lekarz specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem, studiuje historię choroby, wnikliwie analizuje pojawiające się dolegliwości – są to pierwsze kroki do poznania Pacjenta oraz postawienia odpowiedniej diagnozy, która ma służyć wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

SULECHÓW
ul. Krańcowa 2a:

– lek. med. Ewa Mirecka-Lutowska, spec. chorób skórnych i wenerycznych

UMÓW WIZYTĘ
prywatną lub w ramach sieci medycznej

Skip to content